O Nas

Od stycznia 2017 roku monitorujemy i dokumentujemy działania polonijnych ruchów skrajnie prawicowych i neofaszystowskich na terenie Wielkiej Brytanii, które w większości publikujemy na naszej stronie.

Do takiego działania zmotywowało nas przypadkowe odkrycie współpracy ambasady polski ze skrajnymi ugrupowaniami, które od początku nagłaśnialiśmy. W czerwcu 2018 roku fakt ten został ujawniony w telewizji BBC, która ma ponad 200 milionów odbiorców na całym świecie, a na nasze odkrycia i dokonania powołało się większość mediów w Polsce w tym Gazeta Wyborcza, Oko Press, Krytyka Polityczna i wiele innych.

Na terenie Wielkiej Brytanii współpracujemy z kilkoma mediami oraz organizacjami, które monitorują narastającą radykalizację części Polonii oraz tzw. entryzm, który stosują skrajne organizacje, czyli przenikanie do skupisk polonijnych czy wydarzeń celem wpłynięcia na ich charakter. Ugrupowania te pod przykrywką patriotyzmu organizują wydarzenia, w których na porządku dziennym jest mowa nienawiści czy podburzanie uczestników przeciwko innym mniejszościom imigracyjnym, religijnym itd., a do czerwca 2018 roku odbywało się to za wyraźnym przyzwoleniem, a często i aprobatą Ambasady Rzeczpospolitej Polski w Londynie.

Naszym zadaniem jest kwestionowanie i eksponowanie działalności grup pseudopatriotycznych, które polega głównie na szerzeniu nienawiści i wyrabianiu wręcz katastrofalnej opinii ponad milionowej mniejszości, jaką jesteśmy, a także na obserwowaniu udziału polskiej dyplomacji, która de facto wobec nadchodzącego Brexitu działa na szkodę Polonii w Wielkiej Brytanii.