About us

Jesteśmy grupą Polaków, było nie było, którzy postanowili stworzyć przestrzeń wolną od nacjonalizmu, faszyzmu, ksenofobii, rasizmu i homofobii. Prezentowane tu materiały i wypowiedzi mają na celu piętnowanie takich właśnie zachowań i promowanie pozytywnych inicjatyw naszych rodaków na Wyspach (których jak na razie się zbyt wiele nie doszukaliśmy). Będziemy punktować działania polskiej skrajnej prawicy w UK, a także wszystkich tych, którzy z nimi współpracują, niszcząc w ten sposób wypracowany przez dekady wizerunek Polaków na emigracji. Obalamy mit “lepszej imigracji”, który został wykreowany przez naszych rodaków, a który nie pozwala w pełni zrozumieć naszej sytuacji na Wyspach.

Nie jesteśmy patriotami, w takim kształcie, w jakim obecnie patriotyzm jest uznawany za jedyny słuszny.

Żyjemy w UK i choć szanujemy Polaków, tak jak przedstawicieli innych nacji, nie uważamy ich wyższości i lepszości ponad innymi, a także nie uważamy, że jako posiadacze tych samych paszportów powinniśmy traktować Polaków na specjalnych warunkach.

Być może jesteśmy pierwszą grupą, która pokaże, że polski patriotyzm to nie szambo jakie prezentowane jest na polonijnych stronach, że to nie fiksacja na punkcie muzułmanów, że to nie pisanie o durnych Angolach, że to nie zakaz pedałowania, straszenie dzieci komuną i Żydami.
Jeśli odrzucimy te wszystkie patriotyczne fekalia – co tak naprawdę zostaje? Czy coś zostaje?