Debata prawicy: Niezmacany Marcin Rola w starciu z BBC

Wczoraj odbyła się druga już edycja tzw. Targów Książki organizowanych przez Polskę Niepodległą w Wielkiej Brytanii. Pierwsza część miała miejsce w podlondyńskim Slough w listopadzie 2017 roku i wzięli w niej udział m.in Rafał Ziemkiewicz, Leszek Żebrowski i Witold Gadowski, a imprezę poprowadził Marcin Rola. Wśród organizatorów był również Piotr Szlachtowicz z The Nowy Polski Show, a wszystko swoim patronatem i pieniążkami polskich podatników otoczyła Ambasada Polski w Londynie.

W imprezie wzięły udział setki Polaków (ciężko powiedzieć ile, bo organizator w różnych miejscach podawał od 400 do 1000), nic więc dziwnego, że postanowiono zorganizować drugą edycję.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy organizatorzy mieli lekko pod górkę, brytyjskie służby, media i organizacje zorientowały się co wykluwa się na ich terenie, więc nasze orły postanowiły przechytrzyć wszystkich… występując pod inną nazwą. Polska Niepodległa długo kombinowała jak zorganizować kolejne wydarzenie. Najpierw miały być “Targi Książki” w Manchesterze, potem przypudrowali na “Rodzinne Targi Książki” i wyrzucili z listy gości Leszka Żebrowskiego i wRealu24. W końcu gdy za sprawę wzięło się Faith Matters, a w internecie zaczęła krążyć petycja Polaków do Mayora Manchesteru Polska Niepodległa przeniosła imprezę do Leeds przy współpracy z Patriae Fidelis, gdzie “przechytrzyła” wszystkich zmieniając nazwę na “Poles On The Islands”. Od początku było wiadomo, że to ci sami ludzie, co potwierdzili podczas samego wydarzenia.

Capture
Marcin Rola (z lewej) i Artur Bednarski w koszulce Polska Niepodległa / The Nowy Polski Show

Samo wydarzenie było dość komiczne, Marcin Rola, który jak sam twierdzi nie wierzy w teorie spiskowe, skarżył się każdemu gościowi, że wjechał bez zatrzymania, wyraźnie zazdroszcząc Wojciechowi Sumlińskiemu relacji z UK Border Force. Pan Marcin nadal nie wie, że nie o niego chodzi, ale o tych co go zapraszają, więc po przejściu przez lotnisko Stansted skamlał, że go nawet “nie zmacali”.

Dalej było tylko lepiej. Przed rozpoczęciem Targów Książki, na których żadnych książek widać jakoś specjalnie nie było, przed kamerą wystąpili goście w krótkich wywiadach z gwiazdorem prawicowego dziennikarstwa. Wojciech Sumliński powiedział, że “w Wielkiej Brytanii są miliony Polaków“, po czym wspólnie uznali, że za rozmowy z nimi odbierane są Polakom dzieci. Widać, Szlachtowiczowa propaganda działa w najlepsze. Później było więcej radosnych wypowiedzi o m.in. “(polskich) lewakach, którzy dzwonią do posłów-lewaków” i o “żydostwie”, które steruje polską polityką.

Pojawił się też bardzo ciekawy krótki wywiad z dyrektorką Polskiego Ośrodka Katolickiego w Leeds, gdzie odbyła się debata. Kobieta jest równoczenie wicedyrektorką polskiej szkoły sobotniej, mieszczącej się przy Ośrodku. Wyraźnie zaimponowała Marcinowi Roli zapowiadając powieszenie na ścianie portretu sympatyka faszyzmu Romana Dmowskiego. Marcin Rola próbował wyciągnąć od Pani Magdaleny to, co najbardziej chciał usłyszeć, jednak ta uparcie zaprzeczała. Pytał o ataki “lewactwa”, wyzywanie od faszystów itd. Usłyszał “nie nie nie, takie słowa nie padają“. Nie atakują Polacy, to może chociaż muzułmanie?

Marcin Rola: “Zrobili nam tutaj wycieczkę po Leeds to widziałem kilka meczetów. Nie ma tutaj jakiś zagrożeń terrorystycznych?
Pani Magdalena: Nie wiem co chciałbyś, żebym powiedziała, ale powiem Ci jedno – nasza polska szkoła sobotnia nie mieści się w murach tego ośrodka, mamy tyle dzieci, że nie dajemy radę, a naprzeciwko mamy szkołę muzułmańską i my korzystamy z ich szkoły, oni korzystają z naszego parkingu.”

Czy goście Marcina Roli już wiedzą, że mają mówić to co on chce usłyszeć?

Dalej Pani Magdalena opowiała o tym jak dzieciaki z tamtej szkoły przychodzą na pogadanki do klasy w szkole polskiej, a także do polskiej parafii, gdzie polski ksiądz mówi im o wierze katolickiej (!). Na pytanie o terroryzm islamski usłyszał piękną opowieść o asymilacji polskich dzieci w kraju multikulturowym, o ciekawości osób o odmiennej religii, o otwartości polskiej szkoły sobotniej na poznanie naszych sąsiadów, ich religii i kultury. Na koniec podkreśliła “Nam się układa współpraca dobrze“. Marcin Rola starał się jak mógł, by wyciągnąć od Pani Magdaleny jakieś mrożące krew w żyłach opowieści, którymi zasypuje go Piotr Szlachtowicz, chyba nie spodziewał się usłyszeć, że polskie dzieci żyją w zgodzie z ich muzułmańskimi kolegami.

Jeśli nie wiecie zbyt wiele o Marcinie Roli, polecamy zacząć od tego wywiadu – Miriam Shaded o pedofilii w islamie. „Można już gwałcić niemowlęta”, a nieco wiecej szczegółów o zaburzeniach tego człowieka tutaj: Marcin Rola, studium przypadku

Cała debata była o sytuacji politycznej w Polsce, mimo że w zapowiedzi mówiono, że będzie o problemach dotykających Polaków w UK. Zaproszeni goście skrytykowali niemal każdego obecnego ministra w rządzie polskim, było o Żydach, kochankach posłów PiS itd. Były dwukrotny szef BORu mówił przez około 30 minut o tym jak świetnie pracował, ile projektów wprowadził, jak to go nie docenili i wszystko popsuli. Gość ewidentnie szuka pracy i oby ktoś mu ją dał, byśmy już więcej nie musieli tego słuchać. Widać Ambasada nie sponsorowała tym razem wydarzenia, zresztą byłoby to lekko nie na miejscu, żeby przyłożyła się do imprezy, która była wręcz festiwalem niechęci i krytyki wobec rządu, który reprezentuje. Czas znaleźć nowych sojuszników.

Na sali było nie wiecej niż 80 osób, w niedzielę. Organizator Artur Bednarski (Polska Niepodległa) i prowadzący Marcin Rola podkreślali, że przecież jest World Cup 2018. Racja, dla prawdziwych patriotów mecz Kostaryka vs. Serbia jest ważniejszy niż przyszłość narodu, losy Polski i zagrożenia, z jakimi się stykają.

Po około 3 godzinach krytykowania Prawa i Sprawiedliwości na sali pojawili się niespodziewani goście – reporterzy BBC. Przy rozpoczęciu wydarzenia Marcin Rola mówił, że zaprasza wszystkich, by nie siedzieć przed telewizorami, a potem i on i organizator Szlachtowicz pisali o “wtargnięciu”. Ot, taka polska gościnność.

Pojawienie się BBC na miejscu sugeruje, że dzieje się coś, czego być może niewielu się spodziewa. Polska Niepodległa robi krecią robotę nam wszystkim. Na 9 miesięcy przed Brexitem i wobec zbliżających się aplikacji o “status osiedlony” zapraszanie wyznawcy teorii o wojnie cywilizacji, bitwach religijnych na ulicach, a przede wszystkim człowieka, którego działalność ma na celu głównie napuszczenie rodaków na inne nacje i religie, jest dość nieodpowiedzialne i niestety może w oczach Brytyjczyków świadczyć o całej Polonii.

W tym momencie ważą się losy ponad miliona Polaków i dla zdecydowanej większości Marcin Rola nie jest żadnym autorytetem. Oby Home Office zastanowił się 2x nad aplikacjami organizatorów – Szlachtowicza, Bednarskiego i członków Patriae Fidelis, a nie wszystkich Polaków na Wyspach, którzy coraz częściej i głośniej opowiadają się przeciw ich antypolskim inicjatywom.

Reporterka BBC zapytała Marcina Rolę o petycję do Mayora Manchesteru, ten wydukał coś o agenturze, stwierdził, że nic nie słyszał i że mało podpisów, bo on kiedyś zebrał więcej. Jego język ciała zmienił się o 180 stopni, w końcu najczęściej otacza się ludźmi o takich samych poglądach jak jego własne. Żaden z organizatorów nie ruszył Roli z pomocą językową, zrobiła to wspomniana wcześniej dyrektorka ośrodka. Nasz bohater z charakterystycznym dla siebie wdziękiem powiedział, że udzieli wywiadu po wydarzeniu i mamrocząc coś po polsku oddalił się od kamery BBC. Trzeba przyznać, że szacun dla wRealu24, że nie przerwali transmisji, gdy ich szef robił z siebie pajaca na oczach wszystkich.

Do wywiadu BBC vs. Marcin Rola doszło po zakończeniu “debaty prawicy”. Nie mamy informacji o czym dokładnie było, ale widać Pan Rola czuje się gwiazdą. Ma do tego prawo, bo przecież ten wywiad nie oznacza problemów dla niego, a dla tych, którzy go tu sprowadzili. To nie on za chwile będzie pytał brytyjskich urzędników czy po kilkunastu latach może nadal żyć tam gdzie żyje? Jego duma z chwilowej sławy jest jak najbardziej zrozumiała, w końcu dla swojego poklasku się zwykle pojawia. Żeby dodać pikanterii zaczął pisać o faszyzmie, wtóruje mu w tym The Nowy Polski Show, wykorzystają każdy blask fleszy, by pisać o faszyzmie w swoim kontekście. Pathetic.

Tak czy inaczej – dziękujemy BBC za urozmaicenie tej dennej “debaty” i czekamy na publikację o ludziach, którzy radykalizują milionową mniejszość. Czy Polska Niepodległa i The Nowy Polski Show załatwili plakietkę już nam wszystkim czy tylko sobie?
Czekamy na materiał BBC.

8 thoughts on “Debata prawicy: Niezmacany Marcin Rola w starciu z BBC

 1. Krotko odpierdolcie sie od Polakow w Uk a panna rostowska niech pochwali sie tatuskiem hosztaplerem , mam nadzieje ze Rola jej przypomial!!!!Nie wiedzialam , ze takie dno i wodorosty nosila ziemia polska!! a ten artykul nalezy wszedzie udostepniac aby kazdy wiedzial z jakimi smieciami ma doczynienia-klamstwo na klamstwie , podlosc, zygac sie chce.

  Like

 2. Ja jestem zirytowany sytuacja, kiedy to, na twitterze, skrytykowałem Marcina Rolę, dlaczego kazał klaskać publiczności po wejściu BBC, Za co zostałem m.in ja, pośrednio określony debilem, za takie pytanie. Odpowiedź na mojego twitta brzmiała: “IRONIA” – że to miało być zachowanie ironiczne, te oklaski dla BBC.
  Dodam jeszcze jedno… zauwazyłem, że Marcin potrafi całkowicie tolerować hejt na swoim czacie, a nawet zapraszać do wiekszej ilosci komentarzy,
  a gdy osoba m.in taka jak ja, bez żadnych inwektyw, zadaje pytanie retoryczne, dlaczego tak się zachował? Otrzymuje odpowiedź na wizji, że tacy jak ja są debilami.
  Dodam, że jestem patriotą i nie zaliczam się do tzw hejterów, gdyż toleruję jedynie rozmowę na argumenty.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.