Rodzinne Targi Książki, czyli mydlenia oczu ciąg dalszy

Już w czerwcu odbędą się kolejne tzw. Targi Książki organizowane przez Polskę Niepodległą w Manchesterze. W listopadzie 2017 roku odbyła się pierwsza edycja imprezy w podlondyńskim Slough, która była “wielkim wydarzeniem patriotycznym”. Przyjrzyjmy się więc po kolei kilku aspektom polonijnego patriotyzmu.

Zacznijmy może od organizatora – Polska Niepodległa to polonijna odnoga społeczności utworzonej wokół tygodnika “Polska Niepodległa” wydawanego w Polsce. Jeszcze w listopadzie 2017 roku mogliśmy poczytać na ich stronie czym są te “oddziały”.

Capture

“Militarne skojarzenie, jakie pojawia się, kiedy słyszymy słowo „oddział”, nie jest przypadkowe. Każdy bowiem naród, każdy kraj, jeżeli chce być niepodległy, musi codziennie toczyć walkę o niepodległość. (…) „Polska Niepodległa” na froncie medialnym ma na celu walkę ze wszelkiej maści lewactwem, nie tylko międzynarodowym, ale również tym, które rozpełzło się szeroko po naszym kraju.”

Zakładka ta zniknęła z ich strony, ale w internecie nic nie ginie.

Wiemy już, że “Polska Niepodległa” nie tylko walczy o niepodległość Polski na terenie UK, ale i prowadzi walkę ze “wszelkiej maści lewactwem”, a w walce tej do pewnego momentu pomagał sam Jacek Międlar, który każdego tygodnia publikował na ich łamach cztery duże teksty.

Poniżej kilka okładek tego patriotycznego wydawnictwa, większość wygląda właśnie tak:

 

Warto dodać, że na stronie internetowej organizacji widnieje logo portalu Nie dla Islamizacji Europy, co świadczy o profilu ich działalności.

Polska Niepodlegla website baner.JPG

Targi Książki w Slough

26 listopada 2017 roku odbyła się pierwsza edycja tzw. Targów Książki w Polskim Klubie w Slough. Pośród zaproszonych byli m.in. Leszek Żebrowski, Rafał Ziemkiewicz, Wojciech Sumliński i Witold Gadowski, a “debatę” towarzyszącą wydarzeniu poprowadził Marcin Rola. Prawdziwa śmietanka polskiej ksenofobii pojawiła się u naszych progów m.in. dzięki uprzejmości Ambasady RP w Londynie. Patronem medialnym był The Nowy Polski Show, o którego założycielu pisaliśmy niejednokrotnie (i nie tylko my). Polska dyplomacja nie tylko współfinansowała wydarzenie, ale i była jednym z patronów, pomimo wycofania się z patronatu wcześniejszej imprezy tej samej organizacji (przy okazji deportacji Międlara). Zwróćcie uwagę na logo Ambasady RP w Londynie w lewym dolnym rogu w towarzystwie wRealu24.

20171126 Plakat Targow Ksiazki

Według organizatora w wydarzeniu wzięło udział około 800 osób. Na stronie patrona medialnego w artykule „To był czas Polski i polskości na Wyspach” – kilka słów o Targach Książki w Slough” czytamy: “Wsłuchajcie się w analizy naszych gości na temat islamu i zagrożenia jaki ze sobą niesie.”.

Również we wpisie opublikowanym na stronie Ogonczyk.pl czytamy krótką recenzję:

“Wymianę prawicowych myśli i poglądów poprzedziło odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Polscy emigranci zebrani w klubie mieli okazję posłuchać rozważań na temat faktycznych niebezpieczeństw, jakie niesie z sobą rozszerzająca się islamizacja Europy. Przemyśleń mówiących o tym, że warto wierzyć w siebie i polskie wartości oraz nigdy się nie poddawać w walce o prawdę. Wniosków dotyczących skutków odrzucenia Boga i chrześcijańskich wartości przez Zachód. Analiz zmian zachodzących na naszym kontynencie oraz nadchodzącej rewolucji i jej ewentualnych skutków dla Polski.” 

Podczas wydarzenia członkowie Ogniwa wraz zaproszonymi gośćmi pozowali również z poniższym banerem:

004a Ogniwo

Przypomnijmy, że Janusz Waluś to powiązany ze środowiskami neofaszystowskimi morderca odsiadujący wyrok w RPA. Był członkiem paramilitarnej, neonazistowskiej organizacji Afrykanerski Ruch Oporu. Jego ofiarą padł Chris Hani, przywódca partii komunistycznej, przeciwnik segragacji rasowej, drugi co do popularności czarnoskóry polityk, tuż po Nelsonie Mandeli. O tym, że polska prawica gloryfikuje rasistowskiego mordercę napisali HOPE not hate.

(Rodzinne) Targi Książki w Manchesterze

Druga edycja tej samej imprezy ma sie odbyć w dniach 16 i 17 czerwca w Polskiej Parafii Oldham – Klubie Polskim. Jeszcze do niedawna na stronie wydarzenia czytaliśmy, że wśród gości jest Leszek Żebrowski, a całość będzie znów transmitowana przez wRealu24. Tuż po tym jak Faith Matters opublikowali artykuł na temat Żebrowskiego, a organizowana przez Ogniwo impreza z jego udziałem została zamknięta przez policję – Żebrowski zniknął z listy gości. To nie oznacza, że sie nie pojawi. Również wRealu zostało usunięte z opisu wydarzenia, którego nazwa została też przemianowana z “Targi Książki” na “Rodzinne Targi Książki”. To ocieplanie wizerunku czy jak my to nazywamy chwyt “na rodziny z dziećmi” póki co w UK nie działa. O Marcinie Roli było ostatnio głośno w Polsce za sprawą Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który zgłosił jego wypowiedzi do prokuratury. Wojciech Sumliński podobno przetrzymywany 11 maja na lotnisku w podlondyńskim Luton przez Border Force też jest jednym z zaproszonych gości.

Wizerunku Polski Niepodległej nie zepsują kontrowersyjni goście, bo ten wizerunek został zniszczony przez ich własne działania, a do tego organizacja, której celem jest “walka z wszelkiej maści lewactwem” czy szczucie na uchodźców, muzułmanów czy inne grupy mniejszościowe – nie może mieć pozytywnego odbioru przez zdrową tkankę społeczną. Należy dodać, że są oni również w formalnym porozumieniu z ONR Anglia i Ogniwo, a nic złego nie widzi w tym wszystkim Konsul Generalny RP Leszek Rowicki, który przedstawicieli Polski Niepodległej chętnie gości.

Polska Niepodległa jest polonijnym odpowiednikiem Britain First, zresztą tej fascynacji nigdy nie próbowali nawet ukryć, a takie powiązania w Wielkiej Brytanii wydają się mieć swoje konsekwencje. Tu nawet polska dyplomacja nie pomoże.

English version: ‘Family Book Fair’ or whitewashing continued