“Łowcy nazistów” zamykają piknik rodzinny Ogniwa

Tak jak przeczuwaliśmy – chwyt “na rodziny z dziećmi” nie przejdzie w UK. Planowany na 12 maja “piknik rodzinny” organizowany przez Ogniwo został z pomocą policji odwołany. W poście, który zamieścili na swoim profilu na Facebooku wynika, że przeszkodzili im “łowcy nazistów”, a więc skoro sami siebie nazywają nazistami, to i my będziemy.

Otóż, naziści z Ogniwa wymyślili, że zorganizują imprezę dla dzieci, na której będą promować antysemitę Leszka Żebrowskiego. O tym pisaliśmy tutaj. Ta sama organizacja świetnie się bawiła na koncercie neonazistowskim oraz podczas bójki w Liverpool co skończyło się wyrokami dla kilku ich członków, a także próbowali zorganizować trening paramilitarny przy pomocy tzw. grupy rekonstrukcyjnej, która pod przykrywką zabawy w wojsko promuje islamofobiczne poglądy. Wczoraj okazało się, że jednak nie promocja książki, a jakiś biedny, chory chłopczyk miał otrzymać datki na leczenie.

Zadajemy sobie pytanie – czego oni jeszcze nie rozumieją w sytuacji, w której się znaleźli? Bardzo ciężko pracowali na etykietkę nacjonalistycznych ekstremistów i ta machina jest już nie do zatrzymania. Żadna impreza z malowaniem dziecięcych buziek nie przejdzie, a tym bardziej jeśli zapraszają słynnego antysemitę. Wręcz razi w oczy fakt, że jeszcze nie dotarło do nich w jakich realiach żyją, w jakim kraju. Nie odkryli też jeszcze, że nad policją stoi Home Office, a nie ‘szalone lewactwo z Polski’ czy “łowcy nazistów Faith Matters” i wszystko wskazuje na to, że swoich teczek dorobili się właśnie tam.

Przypomnijmy, że już za miesiąc również Polska Niepodległa będzie gościć Leszka Żebrowskiego i Marcina Rolę. Koledzy sprytnie usunęli obu panów z plakatu reklamującego wydarzenie, główki pracują.

W ciągu ostatniego roku wiele imprez polskich grup neofaszystowskich zostało zamkniętych przy wspólnym wysiłku społeczeństwa w UK, w tym Polaków, którzy są jego nieodłączną częścią. Przekaz do nich nie dociera, więc na chwilę obecną jest to syzyfowa praca. Czy już wystartowała petycja do Prezydenta, żeby reagował na “dyskryminację” polskich nazistów w UK?

3 thoughts on ““Łowcy nazistów” zamykają piknik rodzinny Ogniwa

Comments are closed.