“Chwyt na rodziny z dziećmi” – dlaczego nie zadziała w UK?

Pseudopatriotyczne, neofaszystowskie organizacje powoli wychodzą z ukrycia i masowo stosują, działający przecież w Polsce – chwyt na “rodziny z dziećmi”. Świadczy to ich o głębokim braku zrozumienia zasad państwa, w którym się znajdują i na własne życzenie wchodzą z deszczu pod rynnę. Jeśli neofaszyści zaczynają się chować za plecami dzieci to dla brytyjskich służb jest to już sprawa alarmująca.

12 maja odbędzie się “piknik rodzinny”, organizowany przez Stowarzyszenie Patriotyczne “Ogniwo”, to samo, które zorganizowało koncert neonazistowski. W planie są gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, dmuchane zabawki, militarna grupa rekonstrukcyjna od walki z “Islamizacją Europy” oraz promocja książki antysemity Leszka Żebrowskiego. Przypomnijmy, że Leszek Żebrowski znalazł się w tegorocznym raporcie o antysemityzmie opublikowanym przez Centrum Kantora przy Uniwersytecie w Tel Awiwie obok Jacka Międlara i Rafała Ziemkiewicza, a także zapraszanie go przez norweską Polonię doprowadziło do zmiany prawa w Norwegii.

Gazeta Wyborcza: Norweski Kościół ucisza polskiego antysemitę. “Wykłady wątpliwej natury”

Plakat wydarzenia nie został opublikowany na stronie głównej Ogniwa, ale na prywatnych profilach członków organizacji. Co ciekawe w lewym dolnym rogu pojawia się również logo jednej z polskich szkół.

30729068_2071825916389008_8728569414691061760_n

Organizatorzy zupełnie nie wyciągnęli wniosków z działań ich kolegów z ONR, którzy za plecami dzieci paradowali pod pomnikiem katyńskim w Manchesterze. Faith Matters napisali:

What is particularly worrying is that children can be seen at this memorial meeting and there are potential safeguarding risks here. The arm-bands of ONR are clearly visible as are flags of the neo-fascist group, this in Manchester in the United Kingdom.

This information will be passed onto the authorities within the UK given the potential of safeguarding risks to children.

Nie tylko “Ogniwo” pogrubia swoją teczkę – już w czerwcu Polska Niepodległa zapowiedziała drugą edycję tzw. “Targów Książki”. W pierwszej edycji, według jednego z organizatorów, dyskutowano “zagrożenie, jakim jest Islam”. Druga edycja została przemianowana na “Rodzinne Targi Książki”, czyli próbują zastosować ten sam sposób. W tym rodzinnym klimacie pojawi się Marcin Rola i Leszek Żebrowski, najmłodsi pewnie nie mogą się doczekać.

Chwyt na “rodziny z dziećmi” działa doskonale w Polsce, ale tu dzieje się dokładnie odwrotnie. Nawet zdolne do wszystkiego Britain First nie ryzykowało takich zagrań, bo radykalizacja dzieci jest bardzo poważnym tematem i służby nie będą tu miały litości. W tle pojawia się znów jedna z polskich szkół, a więc wnioski z historii, która obiegła polskie i brytyjskie media, nie zostały wyciągnięte.

Wracamy do punktu wyjścia.