Faith Matters: konferencja poświęcona problemom polaryzacji Polaków w UK

Rezerwujcie miejsce w swoich kalendarzach na 26 kwietnia. Faith Matters UK organizuje w Londynie konferencję zatytułowaną: ‘Poland, Polarisation and the Diaspora Community in the UK’. Na liście prelegentów znajduje się kilka znanych nazwisk, m.in. Steve Rose, który badał już temat polskiej społeczności i nastrojów antymuzułmańskich, a wnioski ukazały sie w postaci raportu opublikowanego przez Faith Matters w grudniu 2017 oraz Magda Mogilnicka, która bada problem rasizmu wśród naszej społeczności na Uniwersytecie w Bristolu.

Konferencja zaczyna się o 9 rano, ze względu na pracę nie uda nam się być na miejscu, ale liczymy na relację uczestników, a także skontaktujemy się z organizatorem w sprawie ewentualnego zapisu wydarzenia.

Temat polaryzacji spowodowanej między innymi radykalizacją społeczności polonijnej w UK jest ważny i zrozumienie jej przyczyn być może doprowadzi do konkretnych działań ze strony organizacji rządowych i pozarządowych w UK mających na celu lepszą integrację Polaków w społeczeństwie wielokulturowym.

Eksponowanie grup, które pod przykrywką patriotyzmu budują wrogie nastroje i prowadzą do naszego wyobcowania w społeczeństwie, w którym z własnego wyboru żyjemy – jest jednym z elementów i będziemy kontynuować naszą pracę w tym zakresie. Niestety w chwili obecnej nie ma widocznej alternatywy, dla tych, którzy miłością do naszego kraju chcą się dzielić i reprezentować Polskę godnie.

Paradowanie z flagami pod pomnikami pomiędzy postami i komentarzami rasistowskimi psuje wizerunek nas, Polaków i staje się to coraz bardziej widoczne dla służb i organizacji brytyjskich. Może kiedy przestaniemy żyć historią, kazać nieustannie dziękować nam za lotników, z którymi nie mamy nic wspólnego i zaczniemy rozumieć, że nasz wizerunek budujemy tu i teraz, może właśnie wtedy coś się zmieni. W chwili obecnej z badania HOPE not hate wynika, że imigrancji z północnej Afryki integrują sie lepiej niż my. I znów Dywizjon 303 nie pomógł.

https://www.eventbrite.com/e/poland-polarisation-and-the-diaspora-community-in-the-uk-tickets-45181983529