Newsy z sądów na Wyspach

Wysoka przestępczość wśród “najlepiej zintegrowanej imigracji” jest poważnym problemem, obok wszechobecnego rasizmu i ksenofobii. Jak wynika z więziennych statystyk na 100,000 Brytyjczyków w więzieniu siedzi niewiele ponad 100, na 100,000 Polaków mieszkających na Wyspach więźniami jest ponad 200. Pomimo, że deportacja jest niemal automatyczna po odsiedzeniu wyroku – od lat Polacy zajmują niechlubne pierwsze miejsce jako największa mniejszość w brytyjskich więzieniach, a wielu deportowanym udaje się tu wrócić i są łapani na kolejnych przestępstwach.

Najlepszym przykładem są nasi dzielni husarze, prawdziwi patrioci, którzy uważają się za kwiat Polskości, to właśnie oni tłumnie grzeją ławę oskarżonych w Liverpool, gość z innej frakcji patriotycznej, organizator kółka biblijnego, miał wyrok w Cambridge za nękanie byłej żony, fundamentalizm religijny nie pomaga mu się odnaleźć w dzisiejszym świecie. Kolejni patrioci, wypierający się swoich kolegów, też na swoich zdjęciach uśmiechają się u boku skazanej rasistki. Każdy z tych wyroków wskazuje na brak integracji i rozumienia prawa i zasad panujących w Wielkiej Brytanii. 

Ci ludzie – przestępcy! – twierdzą, że reprezentują milion Polaków w UK. W naszym imieniu się wypowiadają. Nie ma na to naszej zgody.

Po zakończeniu sprawy w Liverpool ujawnimy całość krótkiej kariery Ogniwa.

Będziemy zbierać opowieści z sądów w cotygodniowe podsumowanie, bo inaczej kronika kryminalna będzie głównym tematem. Skuteczność sądownictwa i wysokość wyroków powinny być przestrogą. Czyny, za które w Polsce mogą liczyć na marne zawiasy – tu są traktowane surowo, a publikacja wizerunków, nazwisk i adresów jest nieodłączną częścią kary w brytyjskim systemie wymiaru sprawiedliwości.


Kent, Anglia: 37-letni Rafał Wyłupek został skazany na 2 lata i 3 miesiące więzienia za godzinny atak na swoją partnerkę w Ash. Kobieta była duszona, bita, a także pogryziona przez bandytę. Przed atakiem mówił jej o religii i o tym, że pójdzie do piekła. Kobieta odmówiła mu współżycia seksualnego.

http://www.kentonline.co.uk/deal/news/man-used-teeth-as-a-weapon-to-attack-girlfriend-180166/


Dublin, Irlandia

33-letni Sławomir Gierłowski uznany winnym trzech gwałtów w południowym Dublinie. Mężczyzna zaatakował w 2011, 2015 i 2016 roku.

https://www.independent.ie/irish-news/courts/roofer-found-guilty-of-third-random-latenight-violent-attack-on-women-in-dublin-36736667.html


Liverpool, Anglia

Nadal toczy się sprawa sądowa członków Ogniwa i ich kolegów. W piątek przed Liverpool Crown Court pojawił się związany ze “stowarzyszeniem patriotycznym” kolega Jarek. Śledzimy sprawę na bieżąco.