Legion-GROM & Ogniwo: Trening paramilitarny odwołany?

Trening paramilitarny, o którym pisaliśmy na początku marca zniknął z Facebooka, a żaden z organizatorów nie opublikował informacji o przyczynach.

W bardzo długim oświadczeniu organizator pisał o “oszczerczym i pomawiającym ataku”, w którym dziwią się, że zostali połączeni z Ogniwem (ich członkowie z kciukami w górę pozowali do zdjęć w bluzach Ogniwa na stronie Ogniwa, więc NIE WIADOMO skąd im się to wzięło?!).

Jeden z ich sympatyków skomentował

comment

Ten komentarz jest najlepszym dowodem na słuszność zaniepokojenia ze strony organizacji zwalczających ekstremizm w UK. Drugi sugeruje pozwanie autorów artykułów o zylion funtów – ulubiona śpiewka prawicy ostatnimi czasy.

Capture44

Fakt, że wydarzenie zniknęło z Facebooka nie świadczy o tym, że zupełnie się nie odbywa. Miejmy nadzieję, że z braku chętnych i z pełnymi portkami cichaczem się wycofali nie informując nikogo. Trening był dość drogi, zwłaszcza jak na organizację ‘non-profit’, a z informacji, które zaczerpnęliśmy z kilku źródeł wynika, że program mógł budzić wątpliwości w oczach policji i Home Office.