Britain First usunięci dożywotnio z Facebooka

14 marca 2018 Facebook ostatecznie usunął strony Britain First, Jaydy Fransen i Paula Goldinga ze swojego portalu. Jak podają w oświadczeniu – zainteresowani zignorowali ostatecznie ostrzeżenie, w związku z czym Facebook podjął taką decyzję. Strona miała ponad 2 miliony (głównie fejk-) ‘followersów’.

Przypomnijmy, że strona grupy zawierała głównie filmiki, które miały na celu pobudzać nastroje antymuzułmańskie. Swoje pięć minut mieli w listopadzie 2017, kiedy Donald Trump udostępnił trzy filmiki, które okazały się być fejkami. Prezydent Stanów Zjednoczonych wywołał tym dyplomatyczną awanturę, albowiem Britain First jest organizacją faszystowską.

Capture

Wyrzucenie Britain First z Facebooka to bardzo dobra wiadomość biorąc pod uwagę, że niemal wszystkie nasze patriotyczne organizacje postrzegają Britain First jako “wspaniałych patriotów, walczących o dobro swojego kraju”. Właśnie tacy sami patrioci, jakimi oni sami są. Przypomnijmy, że liderzy Britain First obecnie odsiadują kary więzienia za przestępstwa z nienawiści.

Od kilku dni organizacja Tell MAMA prowadziła kampanię na Twitterze celem usunięcia Britain First z Facebooka i nie pozostaje nam nic, tylko im pogratulować za ten wspaniały rezultat.

Na koniec zaznaczę, że zgodnie z decyzją Facebooka – ani Britain First, ani jej liderzy nie mają prawa powrotu na platformę.

One thought on “Britain First usunięci dożywotnio z Facebooka

Comments are closed.