Czterech posłów otrzymało list “Punish a Muslim Day”

Akcja z listem zachęcającym do ataków na muzułmanów zatacza coraz większe kręgi. Według doniesień prasowych już 4 posłów otrzymało ów list, w tym Rupa Huq MP, która nie tak dawno zyskała sławy wśród Polaków za jej sprzeciw wobec głoszenia poglądów Ziemkiewicza w jej okręgu wyborczym. Zaledwie wczoraj listy dotarły do trzech innych MP – Mohammad Yasin (Bedford), Rushanara Ali (Bethnal Green & Bow) i Afzal Khan (Manchester Gorton). Wszyscy politycy są członkami Labour Party.

Policja nadal prowadzi dochodzenie, nie ujawniając na chwilę obecną żadnych informacji. Tymczasem organizacje HOPE not hate, Tell MAMA, Faith Matters i kilka innych wydały wspólne oświadczenie.

DYLSwcuWAAI7k6G.jpg

Sprawą zajmuje się kilka jednostek policji oraz wydział do spraw zwalczania terroryzmu, a ktokolwiek to zrobił może przestać planować przyszłość, którą spędzi w więzieniu.

Nerwowość wśród muzułmanów da się już wyczuć, ale nie tylko. Ten list to atak nie tylko na nich, ale na całe nasze społeczeństwo, na wszystkich tych, którym nie jest obojętny los i bezpieczeństwo naszych sąsiadów, kolegów z pracy i przyjaciół.