Kolejny antysemita ukarany

Marcin Zych został uznany winnym przestępstwa z nienawiści oraz trzem przestępstwom drogowym w związku ze zdarzeniem, do którego doszło w styczniu tego roku. Pijany Polak wziął udział w kolizji drogowej w północnym Londynie, gdzie po wjechaniu w inny samochód krzyknął w kierunku kierowcy ‘Ty pier…y Żydzie!’. Zych został zatrzymany na miejscu przez Stamford Hill Shomrim, sąsiedzki patrol działający w miejscach, w których są duże skupiska społeczności żydowskiej. Po pojawieniu się policji na miejscu został aresztowany.

14 lutego Zych przyznał się do zarzucanych mu czynów przed Highbury Corner Magistrates’ Court i otrzymał karę 100 godzin robót społecznych, £250 kosztów procesu, £50 rekompensaty dla ofiary oraz odebrano mu prawo jazdy i możliwości jego posiadania przez 18 miesięcy.

W listopadzie 2017 roku pisaliśmy o innym ataku na Stamford Hill.

https://antisemitism.uk/marcin-zych-banned-from-driving-fined-250-and-ordered-to-do-100-hours-of-unpaid-work-for-shouting-you-fing-jew-at-another-motorist/

4 thoughts on “Kolejny antysemita ukarany

 1. Mam takie drobne pytanie. Czy mozecie podac przyklad zyda skazanego za obraze goja, wyzwiska, nawet za oplucie goja ? Filmy z U-tube, fora, w tym w Jerusalem Post i doniesienia prasowe sa pelne takich przykladow ale o wyroku jako zywo nie slyszalem. Tak tylko pisze bo nie wiem kim jestescie. Moge sie tylko domyslac, ze nie popieracie Polakow a zawsze obcokrajowcow czyli czynicie dokladnie odwrotnie jak zydzi

  Like

  1. Czy mamy rozumieć, że usprawiedliwiasz w ten sposób atak, który opisaliśmy?
   Nie dziwię się, że takie informacje ciężko znaleźć, bo zwykle nie jest podawane wyznanie bądź pochodzenie przestepców (nawet w przypadku Polaków!).

   Poczytaj w opisie – nie popieramy przestępców ze względu na to, że mają taki sam paszport jak my przy urodzeniu.

   Like

   1. Chyba niedokladnie mnie czytales. Napisalem ni mniej ni wiecej, ze zydzi tak wytresowali goi, ze sami sie scigaja podczas gdy oni moga bezkarnie klamac , obrazac i wyzywac. Mozesz mnie nazwac antysemita ale sprawiedliwosc bez rownych praw i rownych zasad dla wszystkich nie istnieje. Istnieje wiele zydowskich organizacji jak ADL czy roznych lokalnych ale zadna , ZADNA z nich nie zajmuje sie zydowskim grzeszkami a wszystkie grzeszkami goi. Czy wasz grupa zajmuje sie tylko polskimi grzechami ? Jesli tak to nie kontynuuje dyskusji. Powtarzam: nie ma narodow wybranych ani specjalnych praw dla ludzi ktorzy sa wolni i sprawiedliwi

    Like

   2. Nasza grupa zajmuje się ksenofobią, rasizmem, homofobią, islamofobią i antysemityzmem wśród Polonii w UK (jak w opisie). Ze względu na brak bariery językowej jest to dla nas łatwiejsze aniżeli służbom, które są ku temu powołane. Udowodniliśmy, że tego typu zachowania dziaję się pod płaszczykiem polskiego patriotyzmu oraz przy wsparciu polityków z Polski oraz Ambasady RP i powodują, że jesteśmy w taki właśnie sposób postrzegani w Wielkiej Brytanii. Mamy na celu marginalizację organizacji i osób, które niszczą nasz wizerunek, a także czynnie działamy, by w ich miejsce pojawiły się inicjatywy, które wspierają mniejszości (w tym Polaków w UK).

    Czy nasza grupa zajmuje się tylko ‘polskimi grzechami’? – nie, to nie są grzechy, a przestepstwa. Sugerujesz odpowiedzialność jedynie przed własnym sumieniem, my piszemy o odpowiedzialności za czyny wobec obowiązującego prawa kraju, w którym przebywamy. Na tym polega asymilacja.

    Czekamy na dzień, w którym nie będzie o czym pisać. Uwierz mi.

    Liked by 1 person

Comments are closed.