“Dzień kary dla muzułmanina”

“Dzień kary dla muzułmanina” – list o takim tytule otrzymali adresaci początkowo tylko we wschodnim Londynie, obecnie pojawiają się raporty, iż również w Bradford, Leicester, Cardiff i Sheffield. Na kartce papieru znajduje się lista potencjalnych sposobów zaatakowania osoby, a także punktacja za dokonanie ów czynów. Autorzy listu zachęcają do dokonywania ataków 3 kwietnia, a w stopce znajduje się logo Ministerstwa Sprawiedliwości.

Punish-a-Muslim-Day

To nie jest głupi żart. Sprawą zajmuje się wydział policji ds. zwalczania terroryzmu, organizacja TellMAMA, a także włączyli się MP z okręgów wyborczych, w których mieszkają adresaci listów. Z dnia na dzień coraz więcej organizacji, polityków i aktywistów angażuje się w sprawę, która zatacza coraz szersze kręgi.

Co robić jeśli otrzymaliście ten list?

Natychmiast dzwońcie na policję 101 (numer nie emergency) i do TellMAMA 0800 456 1226, bądź Whatsapp 0734 185 6086, lub zgłoście się z tym na najbliższy posterunek policji dostarczając list wraz z kopertą, starając się nie dotykać go za bardzo, by policja mogła zdjąć odciski palców.

001

Sprawę opisuje już BBC ‘Punish a Muslim day’ letters probed by terror police.

Będziemy informować o wydarzeniach w związku z tą sprawą.