Marian Łukasik – kolejna skaza na dobrym imieniu Polaków w UK

Marian Łukasik to postać tak komiczna, że długo zastanawialiśmy się jak poruszyć jego temat.

Jak każdy Prawidziwy Patriota Marian jest ofiarą. Z jego bloga jak i z dziesiątek spammerskich postów, które wkleja wszędzie gdzie się da (od Wysokich Obcasów po gosc.pl) dowiedzieliśmy się, że przede wszystkim jest ofiarą związku zawodowego GMB, który dyskryminował go jak twierdzi ze względu na jego pochodzenie.

Z listu Citizens Advice Bureau, który Łukasik opublikował na jednym z forów wynika, że w latach 2007-2008 roku pracował jako kierowca dla Enterprise Islington Limited, gdzie również należał do związku zawodowego GMB. Z jego relacji wynika, że w pracy regularnie na niego krzyczano, nękano i prześladowano, jednak związek zawodowy odmówił mu pomocy. Do ostatniego incydentu doszło w 2008 roku, kiedy przez niezrozumienie poleceń Łukasik zostawił część pracy niedokończonej, a następnie dobrowolnie opuścił miejsce pracy (czemu sam zaprzecza). Łukasik czuł się dyskryminowany ze względu na swoje pochodzenie przez czarnoskórego supervisora. Po kilku incydentach został przeniesiony na (mniej płatną) dzienną zmianę, a następnie zwolniony. W 2015 roku Łukasik rozpoczął walkę sądową z GMB.

Żadne wiarygodne media nie podjęły tematu, więc dokładny przebieg procesu sądowego Łukasik vs. GMB nie jest znany. Wiemy jednak, że do listy oprawców doszły: Ambasada Polski w Londynie, prawnicy (polscy i brytyjscy), Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu (“Trybunał nie uznał moich racji i wyczerpałem już dostępną mi drogę sądową, a sprawa nadal wymaga obiektywnego zbadania”), wszystkie związki zawodowe, Izba Adwokacka w Polsce, polskie media które nie zainteresowały się tematem (TVN, Gazeta Wyborcza, Super Express – lista jest długa), wszyscy nie-Polacy i anty-Polacy, a także wszystkie strony, fora i fanpejdże, które spamował swoją sprawą.

Łukasik chciał popłynąć na fali domniemanej popularności i wystartował w wyborach lokalnych w 2014 w londyńskim okręgu Enfield. Zdobył zaledwie 133 głosy i wylądował na przedostatnim miejscu. Nie udało się tędy, więc obrał sobie nowych wrogów – muzułmanie i lewactwo. To zawsze działa!

Obecnie Marian prowadzi szeroko zakrojoną “walkę z islamem” na terenie UK. Wydaje się, że u boku Britain First znalazł swoje miejsce i dumnie zakłada koszulkę z godłem Polski na ich antyimigranckie marsze robiąc tym samym pośmiewisko z prawie miliona Polaków żyjących w UK.

Zainteresowanie mediów jest najważniejsze, więc zrobi wszystko, by ono trwało, aż w końcu trafił w dziesiątkę! Podczas marszu Britain First w Birmingham nazwał Kancelerz Niemiec Angelę Merkel ‘kurwą’, po czym dodał “Rozstrzelać ją.. W kawałki.. Tylko jedyna rada.”. Sprawę opisały brytyjskie, i nie tylko, media.

Zgodnie z Criminal Law Act 1977 za groźby śmiertelne jak i nawoływanie do morderstwa grozi w UK 10 lat. Będziemy sprawdzać czy jakakolwiek organizacja bądź osoba zgłosiła popełnienie przestępstwa.

Ten człowiek twierdzi, że działa tu w naszym interesie i w naszym imieniu. Nie pozostaje nam nic jak życzyć mu szybkiej deportacji po odsiedzeniu wyroku, który prędzej czy później nadejdzie.