Wyspa Jersey: Polak zasztyletował 6 osób, w tym 3 dzieci.

Damian Rzeszowski, polski imigrant w UK, mąż, ojciec dwójki małych dzieci, katolik.

Wraz ze swoją rodziną zamieszkiwał na Wyspie Jersey (teren podległy Wielkiej Brytanii). Wszystko było dobrze, dopóki nie zaczął podejrzewać swojej żony o zdradę. Można było usiąść, porozmawiać, można było po prostu się rozstać i wspólnie opiekować się dziećmi. Damian jednak nie zniósłby takiej ujmy na honorze. Swojemu lekarzowi skarżył się, że ma myśli samobójcze, nie wspomniał, że zamierza zabrać ze sobą 6 osób.

W sierpniu 2011 roku uzbrojony w dwa noże rozpoczął rzeź, najpierw zamordował teścia, następnie zszedł do kuchni gdzie swojemu własnemu 2-letniemu synowi wbił nóż pięciokrotnie w klatkę piersiową i ośmiokrotnie w plecy. Jego 6-letnia córka była następna – dźgnięta nożem 16 razy. Następnie 5-letnie dziecko sąsiadki, a na końcu sąsiadka oraz jego własna żona Izabela.
Na koniec wbił sobie nóż w klatkę piersiową, ale przeżył i zastał pojmany przez policję.

 

article-2188257-148772F2000005DC-491_306x465
Damian Rzeszowski

 

Taka sytuacja jest nie do pomyślenia w niektórych kulturach, brak poszanowania życia innych ludzi, w tym własnych dzieci, którym patrzał zapewne w oczy wbijając nóż w ich maleńkie ciałka. Sąd stwierdził, że z takim morderstwem nie miał do czynienia nigdy wcześniej, a na Wyspie Jersey było to pierwsze morderstwo od 7 lat. Zbrodnia ta wstrząsnęła opinią publiczną Anglii, a polski morderca dostał 30 lat więzienia za każdą ofiarę.

Czy Anglicy wzięli pod uwagę, że wpuszczenie do swojego kraju prawie miliona Polaków może doprowadzić do sytuacji, że zaczną oni zabijać przypadkowych ludzi? Skąd spokojnie żyjące społeczeństwo w angielskich wioskach ma wiedzieć czy za ścianą nie mieszka polski imigrant, który w każdej chwili może wziąć nóż i zabić 6 bądź więcej osób?

Czy taka sytuacja miała miejsce wśród muzułmańskiej części imigracji w Polsce, przed którą tak polskie społeczeństwo się broni? Czy to nie Polacy jako ogół powinni wziąć odpowiedzialność za czyny jednego człowieka – Damiana Rzeszowskiego?

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-jersey-20123158